Krema za sunčanje je neophodan proizvod za očuvanje zdravlja kože, sprečavanje oštećenja od sunčevih zraka i smanjenje rizika od razvoja iritacije, opekotina i raka kože, posebno kada koristite losion za zaštitu. Redovna upotreba losiona za zaštitu kože preporučuje se svima.
Krema za sunčanje i kreme za zaštitu osetljive kože od sunca sa zaštitnim faktorom trebala bi biti važan deo svakodnevne rutine zaštite kože jer je preventivna.
Zaštita od sunca je ključna, a ujedno i najbolja zaštita od sunca, stoga odaberite kreme za sunčanje sa zaštitnim faktorom.
Prednosti korišćenja krema za sunčanje:
-
Zaštita od UV zraka: Kreme za sunčanje pomažu u zaštiti kože od štetnih ultraljubičastih (UV) zraka, posebno one sa zaštitnim faktorom. Redovna upotreba krema za sunčanje smanjuje rizik od opekotina, preranog starenja kože i razvoja raka kože.
-
Prevencija oštećenja kože: Sunčanje bez zaštite može dovesti do oštećenja kože kao što su iritacija, hiperpigmentacija, bore i smanjenje elastičnosti kože. Kreme pomažu u očuvanju zdrave i mladolike kože, naročito krema za sunčanje za lice koja istovremeno štiti, hidrira i neguje kožu, posebno pomoću kreme za lice sa zaštitnim faktorom.
-
Smanjenje rizika od raka kože: Redovna upotreba zaštitne kreme smanjuje rizik od razvoja melanoma i drugih oblika raka kože povezanih sa izlaganjem suncu i štetnim UV zracima.
-
Prilagođene potrebe: Postoje različite vrste krema za sunčanje prilagođene različitim tipovima kože i potrebama, kao što su vodootporne kreme, kreme za lice sa dodatnim hidratantnim svojstvima ili kreme za sunčanje za decu i za osetljivu kožu.
Opekotine od sunca
Opekotine od sunca nastaju kada koža izložena sunčevim zracima prekomerno apsorbuje ultraljubičaste (UV) zrake. Postoje dva tipa UV zraka koji doprinose opekotinama - UVA i UVB zraci. UVA zraci prodiru dublje u kožu i mogu uzrokovati dugoročna oštećenja, dok UVB zraci izazivaju opekotine i crvenilo kože.
Simptomi opekotina od sunca uključuju crvenilo kože, bol, oticanje, toplotu na koži i ponekad plikove, stoga je važno koristiti sprej za zaštitu. Važno je lečiti opekotine od sunca što pre i koristiti losion za zaštitu ubuduće. Evo nekoliko saveta kako tretirati opekotine od sunca:
-
Hlađenje kože: Nanesite hladne obloge ili se istuširajte mlakom vodom kako biste umanjili toplotu i crvenilo kože.
-
Hidratacija: Koristite hidratantne kreme ili losione bez mirisa kako biste hidrirali kožu, smanjili crvenilo i iritaciju i sprečili
ljuštenje.
-
Izbegavanje dodatnog sunčanja: Nakon što dobijete opekotine od sunca, izbegavajte dodatno izlaganje suncu dok se koža ne oporavi.
-
Kreme za opekotine: Koristite kreme ili losione specijalno formulisane za tretiranje opekotina od sunca. Ove kreme mogu sadržavati sastojke poput aloe vere, pantenola ili hidrokortizona koji umiruju kožu i pomažu u bržem zarastanju.
-
Prirodna zaštita od sunca: Nakon što se koža oporavi, redovno koristite kreme za sunčanje kako biste sprečili ponovne opekotine i oštećenja kože, sedite u hladovini, nosite svetlu, široku odeću od prirodnih materijala, šešire i sunčane naočare.
Kreme za sučanje i ostali proizvodi kao najbolja zaštita od sunca
Krema za sunčanje je ključni proizvod za zaštitu kože od štetnih efekata sunčevih zraka. Postoje različite vrste krema za sunčanje koje pružaju zaštitu od UVA i UVB zraka. Kada birate zaštitnu kremu, važno je obratiti pažnju na faktor zaštite od sunca (SPF).
SPF označava koliko dugo možete ostati izloženi suncu pre nego što se počnu pojavljivati opekotine. Preporučuje se korišćenje krema sa SPF-om od najmanje 30 ili više kako bi se adekvatno zaštitila koža. Krema sa SPF-om 30 štiti kožu od oko 97% UVB zraka tokom 30 minuta izloženosti.
Prilikom nanošenja kreme za sunčanje, važno je da je nanesete obilno 15-30 minuta pre izlaganja suncu i da je redovno ponavljate svaka dva sata ili češće, posebno nakon plivanja ili znojenja. Kremu treba koristiti čak i kada je oblačno ili vetrovito, jer sunčevi zraci prolaze kroz oblake i mogu oštetiti kožu.
Kreme za sunčanje dolaze u različitim formulacijama, poput krema, sprejeva ili gelova, i mogu biti vodootporne ili namenjene za osetljivu kožu sa zaštitnim faktorom. Najbolja krema za zaštitu od sunca je ona koja odgovara vašem tipu kože i potrebama.
Korišćenje kreme za sunčanje redovno je ključno za očuvanje zdravlja kože i sprečavanje opekotina od sunca, preranog starenja kože i rizika od raka kože. Stoga, uvrstite kremu za sunčanje u svoju svakodnevnu rutinu nege kože kako biste uživali u sigurnom i zdravom izlaganju suncu.
Najbolje kreme za sunčanje za vašu kožu
Usled višegodišnjeg iskustva i direktnog rada sa klijentima, sasvim pouzdano, iz bogatog asortimana proizvoda, možemo da preporučimo najbolje kreme za sunčanje koje dokazano pružaju najefikasniju zaštitu od sunca.
Eucerin - zaštita od sunca
Za osetljivu kožu: Linija Eucerin proivoda sa SPF 30 i SPF 50 namenjena je osobama za zaštitu osetljive kože od sunca. Idealna zaštita od sunca za decu je Eucerin sprej SPF 50+ zbog lakog nanošenja, brzog apsorbovanja i dugotrajne zaštite, idealan kao sprej za zaštitu.
Bioderma - zaštita od sunca za lice
Proizvodi Bioderma namenjeni su zaštiti celog tele dece i odraslih, ali i specijalno namenjeni zaštiti osetljive kože lica. Bioderma krema za sunčanje za lice SPF 50 štiti kožu, hrani je i hidrira i ima specijalnu formulaciju koja se bori protiv tamnih fleka i hiprepigmentacije.
Uriage zaštita od sunca
Nega posle sunčanja: Kvalitetna Uriage linija pružiće vam maksimalnu preventivnu zaštitu, ali proizvode za negu posle sunčanja kakav je Uriage balzam koji brzo i efikasno umiruje kožu lica i tela nakon izlaganja sunčevim zracima.
Heliocare zaštita od sunca
Za osetljivu i atopičnu kožu: Proizvodi Heliocare namenjeni su najmlađima i onima sa izuzezno osteljivom kožom. Transparenti sprejevi, neuljani gelovi i sredstva na vodenoj bazi sa visokom efikasnošću u zaštiti, pružiće i dodatnu negu čak i bebama i onima sa najosetljivijom kožom.
Čekamo vas da zajedno uživamo u letu, jer je vaša apoteka Sunce jedino sunce od koga vam ne treba zaštita. Ali za sve ostale potrebe, tu je krema za sunčanje sa zaštitnim faktorom.